fbpx
RENÁTA PROCHÁZKOVÁ tel. 773 819 308 renata@vinoecuore.cz

PETRA UNGER – RAKOUSKO, KREMSTAL

Zobrazit nabídku vín

Vinice

Petry Unger se nacházejí na obou stranách Dunaje na okraji vinařské oblasti Kremstal u vstupu do údolí Wachau. Na slunné náhorní plošině pod klášterem Göttweig se nacházejí vinice Oberfeld, Gottschelle, Fuchaberg, Hintere Point a Zellerkreuz. Jedná se o sprašové terasy a terciární vrstvy štěrku na náhorní plošině, které poskytují ideální podmínky pro ekologické vinaření.

„DAC“ znamená „Districtus Austriae Controllatus“ a jedná se o kvalitativní, chráněné označení pro rakouský vinařský region, místo původu s požadovanými typickými znaky produkovaných vín. Pokud etiketa uvádí vinařskou oblast, za kterou následuje kombinace DAC, například „ Kremstal DAC“, hovoříme o tzv. románském způsobu značení vín. Jedná se o apelační systém z pohledu na kvalitu vína dle místa původu hroznů, které dává vínům jedinečný a nezaměnitelný charakter. Vína zároveň musí splňovat striktně daná a kontrolovaná kritéria.

 

Vinařství Petra Unger s dvanácti hektary vinic se nachází na pravém břehu Dunaje v malebném městečku Furth bei Göttweig. Nádhernou scenérii města a vinic tvoří také mužský benediktinský klášter Göttweig, který je díky své poloze také známý jako „rakouské Montecassino“. Klášter byl založen roku 1083 a roku 1094 se zde usadil benediktinský konvent z kláštera St. Blasien ze Schwarzwaldu. Klášter leží v nadmořské výšce 422 metrů a je z něj nádherný výhled na Dunaj a údolí. Wachau

„KREMSTAL DAC a KREMSTAL DAC RESERVE“

Districtus Austriae Controllatus, jedná se o nový termín zakotvený v rakouském vinařském zákoně.

•           Kremstal  DAC Klassik, povolené odrůdy jsou Grüner Veltliner a Riesling a musí obsahovat minimálně 12 objemových procent alkoholu.

•           Kremstal  DAC Klassik, povolené odrůdy jsou Grüner Veltliner a Riesling a musí obsahovat minimálně 13 objemových procent alkoholu a delší zrání před uvedením na trh.

Profil chuti:

•           Veltlínské zelené: svěží, ovocná, kořeněná, beze známky botrytické plísně, bez tónu dřevité chuti.

•           Riesling: výrazná, jadrná, aromatická, minerální, beze známky botrytické plísně, bez tónu dřevité chuti Reserve: výrazná stylistika, charakteristické aroma odrůdy, hutné a dlouhé v dochuti, přípustný je jemný tón botrytické plísně a dřevité chuti.

 

 

Podnebí je pro pěstování révy velmi příznivé ovlivněné teplým panonským prouděním vzduchu z východu ovlivněné přítomností Dunaje, podporující zrání hroznů. Chladné noci vtiskávají hroznům delikátní aromata, chutě a dobrou kyselost.

Vybraná vína z tohoto vinařství

Zobrazit všechny